O nás


PHOTOTOURS.CZ - JSME FOTOGRAFOVÉ, KTEŘÍ JIŽ OD ROKU 2010 POŘÁDAJÍ NEPŘETRŽITĚ KRAJINÁŘSKÉ FOTOGRAFICKÉ WORKSHOPY A FOTOKURZY, NA KTERÝCH SE SNAŽÍ KAŽDÉHO ZÁJEMCE NAUČIT VNÍMAT OKOLNÍ KRAJINU, HLEDAT V NÍ VÝRAZNÉ PRVKY A ROZPOZNÁVAT ZAJÍMAVÉ SVĚTELNÉ PODMÍNKY, NEBOŤ ZASTÁVÁME NÁZOR, ŽE JEDINĚ PAK JE MOŽNÉ POŘÍDIT FOTOGRAFII, KTERÁ JE SCHOPNA ZAUJMOUT.

TOMÁŠ MORKES

Narodil se v Praze a žije v Teplicích. Fotografuje již více než 35 let. Řadu let navštěvoval teplický fotoklub BONEX, kde získával zkušenosti. Zúčastnil se mnoha výstav a soutěží po celé republice. Začínal v éře, kdy se ještě fotografovalo na diapozitivní i černobílé filmy. Černobílé filmy si sám vyvolával a fotografie zvětšoval pod zvětšovákem. V současnosti pracuje s digitální zrcadlovkou NIKON, která mu maximálně vyhovuje včetně objektivů.
Zastává názor, že základem kvalitní fotografie je především dobré světlo a kompozice. Pokud fotografie postrádá tyto dvě nejdůležitější vlastnosti, tak se to v počítači už dodatečně v žádném programu nedožene, jak si myslí řada začínajících fotografů. Osobně přikládá světlu a kompozici 80% a zpracování v počítači tak 20%. Jeho nejoblíbenějším tématem je černobílá minimalistická fotografie, kde se klade důraz na jednoduchost, kompozici a linie. Své fotografické zkušenosti a znalosti předává na fotografických workshopech a kurzech.

Osobní webové stránky: www.tomasmorkes.cz
Telefon: +420 608 308 005
E-mail: morkestomas@seznam.cz
IČ: 755 73 041 (Podnikatel je zapsán v Živnostenském rejstříku)

DANIEL ŘEŘICHA

Pochází z podhůří Krušných hor a aktivně fotografuje od roku 2004. Díky nedalekému Českému středohoří, Krušným horám a Česko-saskému Švýcarsku, měl vždy velice blízko k přírodě a cestování. Považuje se za krajináře a donedávna byly jeho hlavní doménou barevné fotografie.
V poslední době však čím dál raději fotí černobílé minimalistické snímky krajiny či architektury, které jej oslovují stále více.
Na jeho fotografie můžete narazit na výstavách, v kalendářích nebo časopisech, vydávaných v různých koutech světa.
Získal několik ocenění ve fotografických soutěžích (např. Neutral Density Photography Awards; SIENA International Photo Awards; IPA Photography Awards; Fine Art Photography Awards;…) a své zkušenosti již řadu let předává dalším fotografům v rámci domácích i zahraničních fotografických kurzů a workshopů.

Osobní webové stránky: www.danielrericha.cz
Telefon: +420 725 279 947
E-mail: daniel.rericha@seznam.cz
IČ: 886 98 441 (Podnikatel je zapsán v Živnostenském rejstříku)VŠEOBECNÉ SMLUVNÍ PODMÍNKY PHOTOTOURS.CZ - ZDE

ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ PHOTOTOURS.CZ - ZDE

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace